Na Slovensku trpí obrovský počet ľudí reumatickými ťažkostiami. Pojem „reuma“ pochádza z gréckeho slova „tiecť“.
R
euma však nie je jedna forma ochorenia. Lekári pod týmto pojmom chápu reumatický okruh a foriem s približne 450 ochoreniami.
S
vetová zdravotnícka organizácia /WHO/ definuje reumu ako nadradený pojem pre ochorenia vyskytujúce sa na pohybových orgánoch a sú skoro vždy spojené s bolesťami a často s obmedzením pohybu.

 

Reumatologická ambulancia REUMACENTRUM s.r.o.,
so zameraním na komplexnú špecializovanú zdravotnú starostlivosť (prevencia, diagnostika, liečba, poradenstvo, posudková činnosť) o pacientov s pohybovým postihnutím – pri chorobách kĺbov, kostí, svalov a spojiva, poskytuje pre pacientov všetkých zdravotných poisťovní:

Diagnostiku a liečbu ochorení zápalového (systémového) charakteru – reumatoidná artritída, juvenilná idiopatická artritída, systémový lupus erytematodes, Sjogrenov syndrom, sklerodermia, dermato-polymyozitída, vaskulitídy, ankylozujúca spondylartritída – M.Bechterew, psoriatická artritída, reumatická polymyalgia.....

  Degeneratívne ochorenia nezápalového pôvodu – osteoartróza – primárne a sekundárne formy....
  Reaktívne artritídy pri lymskej borelioze a iných infekčných ochoreniach...
  Metabolické ochorenia kĺbov – Dna –artritis urica., chondrokalcinóza, ...
  Metabolické ochorenia kostí – Osteoporóza – prevencia, diagnostika a liečba - sme ambulancia kde sa diagnostikuje a lieči až 95% pacientov s osteoporózou z nášho regiónu.
  Terapia a liečba mimokĺbového reumatizmu.
  Diagnostika a liečba všetkých ostatných reumatických ochorení.
  Podávame infúznu liečbu – protizápalovú, analgetickú, uvoľňovaciu, a infúznu liečbu pri osteoporóze.
  Podávame injekcie i.m., i.v., i.a – „obstreky“ a viskosuplementácia.